Dlaczego warto uczyć się rosyjskiego?

Po rosyjsku mówi ponad 260 milionów ludzi na całym świecie. Jest to nie tylko oficjalny język w Rosji, ale również w Białorusi, Kazachstanu i Kirgistanu. Dogadasz się w nim również na Bałkanach, Ukrainie, a także w Armenii, Izraelu i USA. Jest ósmym najczęściej używanym językiem na świecie? Lubisz podróżować? Zapisz się na kurs języka rosyjskiego w Gdańsku.

Zwiększa szanse na zatrudnienie

Jeśli pracujesz w branży turystycznej, umiejętność mówienia po rosyjsku jest zdecydowanie czymś, co należy umieścić w CV. Rosja próbuje odzyskać pozycję lidera geopolitycznego. Rywalizuje z USA, UE i innymi światowymi potęgami.

Wielu dyrektorów międzynarodowych korporacji szuka osób, które znają biegle angielski i rosyjski. Ten cel możesz szybciej osiągnąć na angielski i kurs języka rosyjskiego w Gdańsku.

Fascynująca kultura rosyjska

Dużą część rosyjskiej kultury można odkryć dzięki jej literaturze i językowi. Który miłośnik literatury nie chciałby czytał Tołtstoja, Dostojewskiego i Puszkina w oryginalnej wersji?

Rosjanie niezbyt dobrze znają angielski. W większości rosyjskich miast informacje turystyczne są zapisane cyrylicą. Dlatego, zanim odwiedzisz Rosję, opanuj przynajmniej alfabet i podstawowe zwroty. Dzięki temu łatwiej porozumiesz się z mieszkańcami.

Możesz też zapisać się na kurs języka rosyjskiego w Gdańsku. Poziom nauki jest dostosowany do wiedzy i umiejętności uczestników. Zapisz się do profesjonalnej szkoły językowej. Wtedy masz pewność, że kursy będą prowadzone przez doświadczonych lektorów.