Jak uczyć się francuskiego?

Obecnie znajomość jednego języka obcego już nie wystarczy. Osoby, które mówią w kilku językach, zwiększają swoje szanse na znalezienie pracy w kraju lub za granicą. Otwierają się przed nimi horyzonty, zarówno osobiste, jak i zawodowe.

Dlaczego warto uczyć się francuskiego?

Francuski jest, obok angielskiego, jedynym językiem używanym na pięciu kontynentach. Ponad 220 milionów ludzi mówi właśnie w tym języku. Cieszy się dużą popularnością w różnych branżach (sprzedaż detaliczna, motoryzacja, towary luksusowe, aeronautyka itp.) Francja jako piąta co do wielkości piąta gospodarka świata, przyciąga przedsiębiorców, badaczy i studentów z różnych krajów. Kurs francuskiego w Gdańsku to kulturowa podróż to świata mody, gastronomii, sztuki, architektury i nauki.

Jak uczyć się języka obcego?

Co jest kluczem do mówienia po francusku? Pasja. Zapisz się na kurs francuskiego w Gdańsku, jeśli rzeczywiście kochasz ten język. Wtedy łatwiej znajdziesz motywację do systematycznej nauki i przetrwasz zarówno wzloty, jak i upadki.

Otaczaj się językiem francuskim. Wcale nie musisz mieszkać we Francji, by zanurzyć się w tym języku. Przełącz ustawienia w telefonie na francuski. To samo możesz zrobić na komputerze. Oglądaj filmy i telewizję po francusku. Włącz napisy, by przyspieszyć naukę. W tym samym języku czytaj książki i artykuły. Słuchaj francuskiego radia, podcastów i piosenek. Skoncentruj się na słowach i wyrażeniach, których możesz używać na co dzień. Mówisz po francusku i czujesz się nieswojo. Nie przejmuj się. Uczucie zawstydzenia z czasem minie.