Przydatne narzędzia do nauki hiszpańskiego

Czy wiesz, że nauka języków obcych może zmniejszyć ryzyko demencji i Alzheimera? Ponadto taka umiejętność świetnie wygląda w CV. Dlatego zapisz się na kurs języka hiszpańskiego w Gdańsku. Oprócz tego zwróć uwagę na przydatne narzędzia wspomagające naukę.

Duolingo

To jedna z najlepszych aplikacji do nauki hiszpańskiego od podstaw. Możesz ją ściągnąć za darmo i od razu korzystać. Jeśli chcesz, załóż konto. To opcjonalne rozwiązanie, ale warto z niego skorzystać. Wtedy możesz śledzić postępy w nauce.

Co ciekawe, hiszpański nie jest jedynym językiem, którego możesz się uczyć dzięki Duolingo. Od francuskiego i niemieckiego po włoski, holenderski i czeski. Masz 30 języków do wyboru. Duolingo korzysta z wielu pomocy wizualnych.

Memrise

To kolejna popularna aplikacja do nauki hiszpańskiego. Oferuje też kursy dla innych języków, np. wietnamskiego, holenderskiego, włoskiego i francuskiego. Z Memrise możesz korzystać zarówno online, jak i offline. Przekazuje istotne informacje. Oprócz tego oferuje ćwiczenia i ogromny zbiór zwrotów, które można usłyszeć w codziennych rozmowach. Ma nawet bibliotekę filmów. Ta aplikacja stanowi świetne uzupełnienie kursu języki hiszpańskiego w Gdańsku.

3 ciekawe narzędzia

Zwróć też uwagę na StudyBlue. Fiszki są bardzo skuteczne w nauce języków. To dlatego, że te pomoce wizualne stymulują mózg do aktywnego przypominania. Dzięki temu możesz się szybciej uczyć. StudyBlue jest dostępna na różne urządzenia (smartfon, tablet i laptop). Pozwala ćwiczyć i przeglądać poprzednie fiszki ofline. Co ważne, możesz z niej korzystać za darmo.

Chcesz szybciej się uczyć? Zwróć uwagę na kurs języka hiszpańskiego w Gdańsku. Możesz też wspomóc się dodatkowymi narzędziami, np. hiszpańskojęzyczne podcasty. Bez problemu dopasujesz je do swojego aktualnego poziomu zaawansowania.

Dużą popularnością cieszy się również Busuu. Możesz korzystać z niej za darmo lub wykupić funkcje Premium. Oferuje pełne kursy języka hiszpańskiego. Usłyszysz, w jaki sposób należy wymawiać poszczególne słowa i w jakim kontekście. Dzięki temu możesz się szybciej uczyć.