Jak szybko nauczyć się francuskiego?

Francuski to piękny język, romansu i miłości. W jego naukę trzeba włożyć trochę czasu i wysiłku, ale naprawdę warto! Zastanów się, w jaki sposób chcesz się uczyć. Możesz na przykład zapisać się na lekcje francuskiego w Gdańsku.

Aktywuj pamięć pasywną

Na pierwszy rzut oka francuski wydaje się trudny. Szczególnie wtedy, gdy chodzi o pisownię i odmienianie licznych czasów. Dobre wieści? Naprawdę możesz się go nauczyć. Kluczem jest wykorzystanie pamięci pasywnej.

Jesteś wzrokowcem? Czytanie interesującego artykułu lub książki po francusku Gdańsk pomoże Ci przyswoić zasady ortograficzne, użycie czasów, zaimki i słownictwo. Nie skupiają się na tym, by wszystko zrozumieć. Po prostu wybierz książkę adekwatną dla Twojego poziomu. Możesz po prostu przetłumaczyć najczęściej powtarzane słowa, a wkrótce je spokojnie zapamiętasz. Kontekst pomoże Ci ustalić resztę.

To samo dotyczy oglądania seriali telewizyjnych, filmów (np. na YouTube) po francusku. W ten sposób oswoisz się z poprawną intonacją i akcentem. Po raz kolejny wskazane jest, by oglądać filmy odpowiedniego dla Twojego poziomu, bez polskich napisów. Skoncentruj się tylko na francuskim. Jeśli włączysz ten nawyk do swojej codziennej rutyny. Nieświadomie zaczniesz stosować właściwe czasy, zaimki i akcent.

Bądź kreatywny

Podczas nauki francuskiego w Gdańsku, bądź kreatywny. Przygotuj kolorowe karteczki z popularnymi słówkami i przyklej je w widocznym miejscu. Dzięki temu w każdej chwili możesz do nich sięgnąć. Możesz też zapisać nowe słowa w dwóch kolumnach, używając długopisów w różnych kolorach.