Metoda Callana: co warto o niej wiedzieć?

Metoda Callana to szybki, przyjemny i łatwy sposób nauki języka obcego, również hiszpańskiego. Koncentruje się na poprawie umiejętności słuchania i mówienia przez uczniów. Została opracowana przez Robina Callana w latach 60 XX wieku. Obecnie ponad 300 szkół na całym świecie stosuje tę metodę. Sprawdź, czy opiera się na niej kurs hiszpańskiego w Gdańsku.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na metodę Callana?

Nauczysz się słuchać i odpowiadać po hiszpańsku, zachowując przy tym normalną prędkość konwersacji. Będziesz myśleć i mówić bezpośrednio w języku obcym bez uprzedniego tłumaczenia. Na zajęciach z hiszpańskiego w Gdańsku przyswoisz praktyczne, przydatne słownictwo i struktury gramatyczne.

Ponadto poprawisz swoją wymowę, intonację i gramatykę każdego dnia dzięki ciągłej korekcie lektora. Możesz chodzić na lekcje w godzinach porannych, popołudniowych lub wieczornym. Dzięki temu bez problemu dopasujesz je do swojego harmonogramu.

Podstawowe elementy

Callan to metoda konwersacji, w której uczniowie są zachęcani do mówienia po hiszpańsku w Gdańsku już na pierwszych zajęciach. Dialog między lektorem a uczniem opiera się na rozmowach kierowanych pytaniami i odpowiedziami. Ta struktura oferuje więcej swobody w udzielaniu odpowiedzi. Uczestnicy kursu hiszpańskiego w Gdańsku poszerzą swoje słownictwo i pracują nad gramatyką. Ich wiedza będzie regularnie sprawdzana, aż zaczną wykorzystywać ją spontanicznie.

Uczniowie uczą się i ćwiczą prawidłową intonację zdań. Doskonalą zasady fonetyczne i akcent, zawsze pod nadzorem nauczyciela. Jeden z filarów metody Callana opiera się na dyktandach. W ten sposób uczestnicy ćwiczą słownictwo, którego wcześniej przyswoili na zajęciach. Przyzwyczajają się do różnych akcentów i intonacji.

Wprowadzając nowe pojęcia na kursie hiszpańskiego w Gdańsku, nauczyciel zaczyna od ich wymowy. Następnie umieszcza je w kontekście pytań. Dzięki temu uczniowie przyswajają zasady fonetyczne i różne zastosowania nowego słownictwa. Metoda Callana cieszy się coraz większą popularnością. Dlatego warto zwrócić na nią uwagę.