Jak całkowicie zanurzyć się w języku rosyjskim?

Rosyjski nie jest najłatwiejszym językiem do nauki. Aby go opanować, trzeba być pilnym i wytrwałym. Unikaj przerw w uczeniu się, niezależnie od wszystkich przeszkód, które mogą pojawić się po drodze. I w żadnym wypadku nie powinieneś ufać metodom i materiałom, które próbują Cię przekonać, że języka obcego możesz się nauczyć w ciągu tygodnia, miesiąca, czy 3 miesięcy. Jest to absolutnie niemożliwe. Warto natomiast zapisać się na kurs rosyjskiego w Gdańsku.

Muzyka i filmy po rosyjsku

Jeśli codziennie słuchasz radia po rosyjsku, nie tylko poprawiasz umiejętności słuchowe, ale też przyswajasz nowe słówka. Najlepiej jest słuchać stacji oferujących różnego rodzaju programy na rozmaite tematy: wywiady, reportaże, muzyka, słuchowiska radiowe. Samo słuchanie muzyki może Cię zdekoncentrować. Skupiasz się wtedy na melodii, a nie na słowach. Dlatego lektor na kursie języka rosyjskiego w Gdańsku również korzysta z różnych metod. Ponadto dla początkujących i średniozaawansowanych znajduje się w Internecie dużo podcastów na różne tematy. Nagrywane są przez native speakerów. Warto z nich skorzystać.

Na YouTube znajdziesz ogromną kolekcję przydatnych materiałów do nauki rosyjskiego. Znajdziesz tam filmy instruktażowe, krótkie filmiki i poradniki. Mogą pomóc w rozwoju umiejętności konwersacyjnych. Dzięki nim poszerzysz zasób słownictwa i ogólnie poprawi poziom języka. Oglądanie filmów aktywuje myślenie asocjacyjne. Możesz też włączyć rosyjską telewizję online. Pamiętaj, by programy były interesujące i zróżnicowane.

Czytaj po rosyjsku

Staraj się codziennie czytać po rosyjsku. Z pewnością zachęci Cię również do tego lektor na kursie języka rosyjskiego w Gdańsku. Możesz czytać jeden krótki artykuł lub jedną stronę książki. Pamiętaj, by wybierać artykuły na różne tematy: kultura, społeczeństwo, ekonomia, sport, technologia itp. Dzięki temu przyswoisz większą liczbę słów. Pamiętaj, by nie czytać długich tekstów bez słownika! Oczywiście, nie musisz szukać tłumaczenia każdego słówka. Skoncentruj się na słowach kluczowych, które są ważne dla zrozumienia treści.